Aplikacja mobilna Idea Bank dostępna w Huawei AppGallery

Idea Bank jest trzecim polskim bankiem udostępniającym swoją aplikację bankową w sklepie Huawei AppGallery. Dzięki temu rozwiązaniu klienci banku korzystający z telefonów Huawei mają szybki dostęp do swoich finansów z każdego miejsca na świecie i o każdej porze. Aplikacja mobilna Idea Bank jest też dostępna w sklepach Google Play i App Store.

Od 28 maja br. klienci banku mogą bezpłatnie pobrać ze sklepu AppGallery i zainstalować aplikację Idea Bank na telefonach marki Huawei.

W pierwszej kolejności aplikacja banku będzie dostępna dla urządzeń Huawei opartych o Google Mobile Services (GMS). Po integracji aplikacji Idea Bank z ekosystemem Huawei Mobile Services (HMS) i zakończonej certyfikacji, będzie można ją pobierać również na najnowsze smartfony i tablety Huawei. W efekcie, z aplikacji Idea Banku korzystać będą mogli użytkownicy telefonów m.in. z serii P40 oraz Y, a także tabletów MediaPad Pro i MatePad T8.

- Zdecydowaliśmy się na udostępnienie aplikacji mobilnej Idea Bank w sklepie AppGallery, ponieważ urządzenia Huawei cieszą się w Polsce dużą popularnością. Użytkownicy tej marki stanowią liczną grupę klientów korzystających z naszej bankowości mobilnej. Naszym priorytetem jest zapewnienie klientom wygodnego i bezpiecznego dostępu do cyfrowych rozwiązań. Zależy nam na tym, aby mogli mobilnie bankować niezależnie od tego, jakiej marki urządzenia mają w kieszeni – mówi Piotr Ćwiertnia, dyrektor Biura Bankowości Internetowej i Mobilnej w Idea Bank.


Idea Bank skupia się na udzielaniu wsparcia mikro- i małym przedsiębiorstwom. Oferuje kompleksowe i innowacyjne produkty bankowe, w tym konta, lokaty i kredyty, internetową platformę Idea Cloud/Chmurę Faktur, ChatBoty, kasoterminale #ideapay, a także udostępnia atrakcyjną ofertę leasingową i faktoringową. Wdraża nowoczesne technologie w bankowości internetowej i mobilnej.

Idea Bank jest laureatem wielu konkursów, w tym Edison Awards, Stevie Awards oraz Efma Accenture Distribution & Marketing Innovation Awards. Zyskuje także uznanie w niezależnych rankingach i plebiscytach, takich jak Najlepszy Bank Gazety Bankowej, Ranking Roku 2018 Bankier.pl czy obecnie Złoty Laur Klienta i Konsumenta 2019 za Lokatę Happy Idea Bank, Brązowy Laur Klienta i Konsumenta za Konto Firma To Ja Idea Bank oraz Kantor Idea Banku oraz nagrodę Portfel 2019 tygodnika „Wprost” w kategorii Najbardziej Innowacyjny Produkt za kasoterminal #Ideapay.