15.10.2020

Idea Bank 2.0. - nowe otwarcie

Idea Bank skończył właśnie 10 lat. Z tej okazji przygotowaliśmy dokument podsumowujący nasze działania w ciągu ostatnich dwóch, przełomowych lat. To był czas intensywnej pracy, tworzenia w dużej mierze nowego banku – Idea Bank 2.0.

Od początku 2019 r., kiedy twardo zmierzyliśmy się ze skutkami poprzedniego modelu biznesowego, w naszym banku wiele się zmieniło. Wdrożyliśmy proces autosanacji, przygotowaliśmy się do dalszej digitalizacji usług i operacji, przebudowaliśmy sieć oddziałów. Postawiliśmy na specjalizację oferty - skupiamy się na dostarczaniu precyzyjnie zdefiniowanych usług dla Klientów z sektora MŚP. Bardzo poważnie zmniejszyliśmy koszty. I najważniejsze: ostatnie cztery kwartały z rzędu zamknęliśmy z zyskiem na poziomie skonsolidowanym, czyli odbudowaliśmy rentowność.

Skutecznie wspieramy naszych Klientów w czasie pandemii otwierając im już w marcu 2020 r. możliwość skorzystania z wakacji kredytowych i przyłączając się efektywnie do dystrybucji środków w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju.

Najtrudniejsze zmiany za nami. Wiemy, w którą stronę iść i jakim bankiem chcemy być w przyszłości.

Zapraszamy do lektury!

Idea Bank 2.0. (dokument PDF)