Centrala

Dołącz do jednego z naszych zespołów jako Specjalista/Ekspert/Manager, aby uczestniczyć w tworzeniu rozwiązań dedykowanym przedsiębiorcom.

Sprzedaż

Dołącz do jednego z naszych zespołów na stanowiska związane z profesjonalną obsługą klientów i wspomagaj przedsiębiorców w realizacji ich marzeń o własnym biznesie.

Call Center

Dołącz do Zespołu Obsługi Klienta i wspieraj naszych klientów na każdym etapie prowadzenia ich działalności biznesowej.

IT

Dołącz do jednego z naszych zespołów IT i wspieraj nas w realizacji innowacyjnych projektów technologicznych.

Proces Rekrutacji

Rozmawiamy o Twoich doświadczeniach i oceniamy predyspozycje. Sprawdzamy, czy Idea Bank S.A. pasuje do Ciebie, a Ty do banku.

Każdy proces rekrutacji prowadzony jest przy współudziale zespołu rekruterów oraz menedżerów z firmy. Zależy nam, aby do zespołu Idea Banku dołączały osoby, których predyspozycje i kompetencje w największym stopniu odpowiadają wymaganiom danego stanowiska.

Etap I

Dokonujemy selekcji aplikacji zgromadzonych w bazie rekrutacyjnej. Oznacza to, że wybieramy osoby spełniające określone dla danego stanowiska kryteria. Staramy się starannie dobierać kandydatów, biorąc pod uwagę ich predyspozycje i kompetencje wynikające z przesłanej aplikacji.

Etap II

Składa się z rozmów i spotkań rekrutacyjnych, w które zaangażowany jest rekruter oraz przyszły przełożony osoby zatrudnianej na danym stanowisku. W zależności od stanowiska, o jakie się ubiegasz, możesz zostać poproszony o wypełnienie testu rekrutacyjnego, przygotowanie prezentacji biznesowej lub udział w sesji assessment centre.

Etap III

Dbamy o to, aby wszyscy, którzy brali udział w rozmowach rekrutacyjnych, otrzymywali drogą mailową lub telefoniczną informację o wyniku rekrutacji.


Jacy jesteśmy

Idea Bank to przestrzeń dla ludzi, którzy potrafią łączyć swoje zainteresowania z zaangażowaniem w pracę zawodową. Wiemy jak istotna jest możliwość realizowania pasji, również tych pozazawodowych i na tym opieramy się w codziennym działaniu!

Jesteśmy firmą, KTÓRA...

Lubimy czytać i dzielić się książkami, dlatego uruchomiliśmy w centrali banku własną wewnętrzną bibliotekę.

Każdy, kto chciałby przeczytać coś nowego, a do biblioteki ciągle nie jest mu po drodze, może bez ograniczeń korzystać z naszej wypożyczalni. A wszyscy Ci, którzy preferują wersję elektroniczną, mogą skorzystać z platformy LEGIMI, która umożliwia dostęp do tysięcy ebooków i audiobooków na tabletach, smartfonach, komputerach i e- czytnikach!

Jako dopełnienie naszych pasji sportowych angażujemy się w inicjatywy promujące zdrowy tryb życia. Na warsztaty lub spotkania indywidualne zapraszamy ekspertów z zakresu zdrowej żywności i zdrowego trybu życia.

W Idea Banku pracują pasjonaci realizujący się na różnych polach. Angażujemy zewnętrznych ekspertów i pracowników specjalizujących się w wybranych dziedzinach, którzy chcieliby podzielić się swoim hobby, jak na przykład zdolni pasjonaci fotografii, pracujący w Idea Banku, którzy byli odpowiedzialni za sesję pracowników.

Wspólnie celebrujemy dni tematyczne oraz święta (m.in. Urodziny Idea Banku, Wigilia, Dzień Dziecka). Organizujemy konkursy i quizy, w których doceniane jest zaangażowanie, pomysłowość i efektywna współpraca w ramach firmy.

 • Wspieramy Fundację Jolanty i Leszka Czarneckich, której celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży.
 • Angażujemy się w Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym „Bezpieczna Firma” i akcje krwiodawstwa.
 • Organizujemy zbiórki dla domów dziecka, hospicjów i schronisk.

Strefa Studenta

Program Praktyk Letnich

IDEAlna Praktyka – tym hasłem realizujemy Program Praktyk Letnich Idea Banku!

Ideą Programu jest umożliwienie Studentom zdobycia pierwszych doświadczeń w wybranych przez nich obszarach Banku, które wzmocnią ich przewagę konkurencyjną na rynku pracy.

W zamian za Twoje zaangażowanie oferujemy Ci możliwość odbycia płatnej praktyki w wybranym departamencie oraz nabycia praktycznych umiejętności.

Zatem, jeżeli jesteś sobą otwartą, komunikatywną i pozytywnie nastawioną do życia, nie wahaj się i aplikuj!

Podczas IDEAlnej Praktyki Studenci mają okazję poznać specyfikę pracy m.in. w takich obszarach jak:

 • Administracja
 • Bezpieczeństwo
 • Rozwój oprogramowania
 • Administracja siecią IT
 • IT Security
 • HR
 • Księgowość i controlling
 • Marketing
 • Zarządzanie ryzykiem

Aplikuj

Jesteś ciekawy, jak oceniają nasz Program uczestnicy?
Przeczytaj opinie naszych Praktykantów:

"ZAWSZE MOGŁAM LICZYĆ NA WSPARCIE ORAZ POMOCNE WSKAZÓWKI, A W SYTUACJACH KRYZYSOWCH - NA WYROZUMIAŁOŚĆ."

Samanta

Departament Bezpieczeństwa

"NIE MAM ŻADNYCH ZASTRZEŻEŃ, DOSTAWAŁEM OD MOJEGO OPIEKUNA JASNO OKREŚLONE ZADANIA I CZĘSTY FEEDBACK."

Maksymilian

Biuro ITSecurity

"NAUCZYŁAM SIĘ BUDOWANIA ORAZ NADZORU NAD BUDŻETEM, CONTROLLINGU W ZAKRESIE FAKTUR, A TAKŻE ICH WERYFIKACJI."

Paula

Departament ITGovernance

"NA PRAKTYKACH ROZWINĘŁAM SWOJĄ ZNAJOMOŚĆ PL/SQL, SAS I VBA."

Karolina

Departament Controllingu

"NAPRAWDĘ WARTO. WARTO PYTAĆ I PROSIĆ O KOLEJNE ZADANIA, WTEDY MOŻNA WYCIĄGNĄĆ Z NICH WIĘCEJ NIŻ PRZEWIDZIANE. ŚWIETNA ATMOSFERA!"

Grzegorz

Departament IT

"ZOSTAŁEM PRZEKONANY, ŻE MOJE ZDOLNOŚCI MOGĄ BYĆ PRZYDATNE W ŻYCIU ZAWODOWYM."

Krystian

Departament IT

Może Ty również chciałbyś wziąć udział w Programie?
Bądź czujny! – najbliższe informacje udostępnimy już niebawem!

Każdy praktykant zostanie wdrożony do pracy przez dedykowanego opiekuna, który będzie czuwał nad przebiegiem praktyk. Przewidywany czas trwania praktyk to miesiące: maj – październik. Umowa o praktyki zawierana jest na okres maksymalnie 3 miesięcy.

Przyjdź i dowiedz się więcej na temat pracy w Idea Bank S.A.!