Karty wydawane w oddziałach

  • ekspresowe wydanie karty bez dodatkowych kosztów
  • pełna funkcjonalność karty zaraz po wyjściu z oddziału
  • 0 zł za wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce*
Koniec z czekaniem na kartę do konta!

Jeśli jesteś nowym Klientem swoją kartę debetową do konta firmowego, jak również do konta indywidualnego możesz otrzymać w oddziale Idea Bank od ręki. Dzięki nowoczesnej technologii zaraz po podpisaniu umowy otrzymasz swoją nową kartę z której będziesz mógł od razu korzystać. Kartę można wyrobić w poniższych placówkach:

Białystok, ul. Nowy Świat 3

Rzeszów, ul. Aleja Rejtana 23

Gdańsk, Al. Grunwaldzka 415

Warszawa, Al. Jana Pawła II 45 A

Poznań, ul. Małe Garbary 9

Katowice, ul. Chorzowska 107

Kraków, ul. Sukiennicza 8

Łódź, ul. Drewnowska 58A

Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 95


W Idea Bank wydajemy karty debetowe najnowszej generacji

Wszystkie karty debetowe wyposażone sa w technologię zbliżeniową Mastercard, która pozwala na szybkie i wygodne płatności. W przypadku transakcji kartą płatniczą online płatności są zabezpieczone przez protokół 3D-Secure, który wymaga dodatkowego potwierdzenia kodem SMS.
Nasza karta debetowa to nieograniczony dostęp do gotówki w każdym miejscu na świecie.

Aby otrzymać kartę przyjdź do oddziału Idea Bank i załóż konto z kartą!

O technologii

Płatności zbliżeniowe to wygodna alternatywa dla transakcji gotówkowych. Dzięki nim możesz błyskawicznie zapłacić kartą bez podawania jej sprzedawcy. Transakcji zbliżeniowej dokonuje się poprzez zbliżenie karty do czytnika. Podczas realizacji płatności kartę powinieneś zbliżyć do czytnika dopiero po wyświetleniu kwoty płatności. Niektóre transakcje realizowane są w trybie tzw. offline. Oznacza to, ze kwota transakcji może być pobrana z konta w późniejszym terminie, np. po kilku dniach. Płatności powyżej 50 zł są chronione kodem PIN. Za granicą limit płatności zbliżeniowych dla których transakcje zbliżeniowe chronione są kodem PIN zmienia się w zależności od kraju, np. w strefie euro wynosi 20 EUR, w Wielkiej Brytanii 10 GBP, a w Stanach Zjednoczonych 25 USD.
Dzienny limit dotyczący liczby transakcji zbliżeniowych dla których PIN nie jest wymagany wynosi max 5. Każda kolejna transakcja wykonana w danym dniu ze względów bezpieczeństwa wymagać będzie wpisania kodu PIN lub złożenia podpisu na dowodzie transakcji. Limit nie dotyczy transakcji przy których występuje autoryzacja offline.


Bezpieczeństwo

Przy płatnościach dokonywanych zbliżeniowo, tak jak w wypadku każdej innej transakcji z użyciem karty, zachowane zostają wszelkie standardy bezpieczeństwa kart wydawanych przez bank. Bezpieczeństwo wszystkich transakcji dokonywanych za pomocą narzędzi płatniczych Mastercard gwarantowane jest przez organizację płatniczą Mastercard. Transakcja dokonana przy użyciu technologii zbliżeniowej ma zagwarantowany taki sam poziom bezpieczeństwa jak transakcja wykonywana standardową kartą mikroprocesorową – chip wbudowany w kartę korzysta z takich samych technik szyfrowania zarówno przy transakcjach zbliżeniowych, jak i przy tradycyjnych oraz generuje dynamiczne dane (podpis komunikatu), unikalne dla każdej transakcji. W przypadku stwierdzenia zakupów bez autoryzacji właściciel karty powinien skontaktować się telefonicznie ze swoim bankiem, aby uzyskać dalszą pomoc. Nośnik zbliżeniowy można zablokować kontaktując się z infolinią Idea Banku pod numerem 22 101 10 10 lub 801 999 111.

Loteria „Zasmakuj piękna świata” – Korzystaj ze wszystkich zalet kart MasterCard

Każdy z nas poszukuje w życiu wyjątkowych doświadczeń. Dlatego MasterCard oferuje Ci możliwość wygrania wysmakowanej podróży lub udziału w warsztatach kulinarnych. Płać z MasterCard® - kartą lub telefonem, rejestruj swoje transakcje i wygrywaj nagrody! Loteria trwa od 01.12.2015 do 29.02.2016 Informacje o promocji dostępne na: www.mastercard.pl


Priceless Cities

Priceless Cities to program o globalnym zasięgu, który oferuje posiadaczom kart MasterCard dostęp do unikatowych ofert i wydarzeń w wybranych kilkudziesięciu miastach świata, m.in. w Londynie, Rzymie, Nowym Jorku, czy Rio de Janeiro. Program został wdrożony w 2011 roku. Od grudnia 2015 jest dostępny również dla polskich Klientów. Informacje o promocji dostępne na: www.priceless.com–strona przygotowana wyłącznie w języku angielskim. Dopasowanie do rynku odbywa się zgodnie z IP – https://www.priceless.com/en-us/tourist/PL/europe/region.html

O usłudze

Usługa 3D – Secure to dodatkowy standard zabezpieczający płatności internetowe poprzez dodatkową weryfikację wykorzystującą bezpieczny protokół przyjęty przez organizację Mastercard (Mastercard SecureCode). Podczas płatności kartą w sklepie internetowym zostaniesz dodatkowo poproszony o wpisanie kodu autoryzacji, który otrzymasz na telefon komórkowy w formie SMS. Usługa 3D - Secure jest bezpłatna i zostanie aktywowana automatycznie. Dzięki niej zyskujesz szybkie i bezpieczne transakcje bez ponoszenia dodatkowych kosztów dzięki dodatkowej autoryzacji.

Jak dbamy o bezpieczeństwo

Idea Bank
Maskowane hasło dostępu
Idea Bank
Szyfrowane połączenie https
Idea Bank
Autoryzacje operacji poprzez hasła SMS
Idea Bank
Wiadomości wysyłane
z podpisem elektronicznym


*Dla Klientów indywidualnych: Dotyczy Klientów, którzy podpisali umowę do dnia 04.01.2013 oraz Klientów, którzy wykupili pakiet udostępniający możliwość dokonywania bezpłatnie wypłat gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju. Dla firm: prowizja nie jest pobierana w przypadku konta Firma to ja prowadzonego na podstawie umowy zawartej do dnia 14 listopada 2013 r. prowizja nie jest pobierana w wypadku złożenia dyspozycji aktywacji pakietu miesięcznego all inclusive (aktywacja pakietu all inclusive możliwa jest w wypadku konta Firma to ja prowadzonego na podstawie umowy zawartej poprzez prawidłowo złożony wniosek od dnia 15 listopada 2013 r.).